O naší škole

Co do školky

Co budou děti pro pobyt v mateřské škole potřebovat?

Hry ve třídách:

• bačkorky s pevnou patou (nevhodné jsou z bezpečnostních důvodů pantofle všech typů. Dětská obuv by měla mít dostatečně prostornou kulatou špičku, ve které se prsty nedeformují). Vnitřek obuvi by měl mít stélku, nebo vložku ze savého materiálu a podrážka dětských bačkorek a botiček by měla být z ohebného materiálu, aby chůze dítě neunavovala a obuv byla pohodlná)
  • děvčátka – zástěrka (sukénka, šatičky, legíny,tepláky…)

Pobyt venku:

• oblečení přiměřené ročnímu období a počasí – tepláky, bunda, nebo svetřík, v deštivém období holínky, případně nepromokavá bunda nebo pláštěnka, pokrývka hlavy proti chladu, větru nebo přehřátí na sluníčku, druh a velikost botiček odpovídající počasí a věku dítěte

Odpolední odpočinek :

• pyžamo nebo noční košilka

Oblečení do školky

DO TŘÍDY

holčičky: zástěrky,sukničky,tepláky,legíny,punčocháče….

kluci: tepláky, kraťasy, punčocháče……

(= jednoduché, pohodlné oblečení)

NA ZAHRADU

Jiné oblečení než do třídy !!!

• Pokud možno starší, odpovídající ročnímu období a počasí.
  • Doporučujeme mít na šatně náhradní oblečení včetně spodního prádla pro případ „nehody“.
  • IGELITOVÁ TAŠKA NA PŘENÁŠENÍ OBLEČENÍ NA ZAHRADU!

Všechny věci musí být podepsané, jinak je nelze dohledat! (včetně spodního prádla a punčocháčů).

Ukládání věcí v šatně:

Každé z dětí má v šatně mateřské školy označené místo značkou a jménem, ke kterému patří kapsář na ramínku a 3 poličky.

Do horní poličky se ukládá náhradní oblečení pro případ „nehody“ (velkého ušpinění, umáčení, počůrání aj.).

Prostřední poličky patří oblečení na cestu domů.

Ve spodní poličce je oblečení na zahradu.

Do kapsáře patří igelitová taška pro odnesení věcí na zahradu, čepice, punčocháče, v zimním období šála a rukavice.

Vše je nezbytné označit monogramem či jménem, včetně obuvi a bačkorek.

Upozorňujeme rodiče, že mateřská škola neodpovídá za výměnu, nebo ztrátu neoznačených věcí dětí. Stejně tak neodpovídá za věci, které dítě pro pobyt v MŠ nepotřebuje, např. cennosti, jako zlaté nebo stříbrné řetízky, prstýnky, sponky, gumičky, hračky aj. Náušnice je třeba kontrolovat, zda se samovolně neotvírají, aby je děvčátka neztratila. Jakékoli závěsy na krk jsou v předškolním období pro děti  zbytečným bezpečnostním rizikem. Rodiče odpovídají za obsah kapsáře svého dítěte. Všechny ostré předměty i nevhodné hračky mohou zranit nejen jejich dítě, ale i děti ostatní. Sáček by z důvodu bezpečnosti neměl obsahovat odložené sladkosti, nápoje, léky atd. Na bezpečnostní rizika upozorňuje Školní řád mateřské školy Píšťalka.

Co do školky